توضیحات محصول

بهینه سازی موتور جستجو و الگوریتم‌ های گوگل

سئو:

برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است.

کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود: سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌ های غیر اخلاقی نیست. آن‌ ها برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند. سئو را می‌ توان مجموعه‌ ای از روش‌ ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ ها دانست. این فرآیند به بیان مهم ترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌ پردازد. سئو فرآیند ساده‌ ای نیست که به راحتی پیاده‌ سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ ای و صبر است.

موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌ های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند. 

بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است. سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئو کار انجام می‌ شود.

الگوریتم رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است.

از این رو مهندسین سئو می‌ بایست مهم‌ ترین این معیار‌ ها را جهت پیاده‌ سازی موفق سئو بدانند.

اوایل شروع سئو

در اوایل سال ۱۹۹۰ اولین موتور‌ های جستجو کار خود را آغاز کردند.بعضی از محبوب‌ ترین آن‌ ها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتور های جستجو را به دید یک لیست فهرست شده نگاه می‌ کردند که همانند صفحه زرد، سئو اولیه بر اساس حروف الفبا انجام می‌ شد. در این لیست صفحاتی همچون AAA در بالای این لیست وجود داشتند. با رشد مداوم اینترنت موتور های جستجوی جدید‌ تری ظاهر می‌ شدند، که از الگوریتم‌ های رتبه‌بندی پیچیده‌ تری استفاده می‌ کردند. این الگوریتم‌ ها با معیار تراکم کلمه کلیدی (تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا یک عبارت در یک صفحه استفاده شده تقسیم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌ های شبیه key-words برای فهم محتویات وب سایت‌ ها استفاده می‌ کردند.

به دنبال این رشد سئو برای بیشتر دیده شدن سایت‌ ها فعالیت خود را شروع کرد.

با توسعه رتبه‌بندی صفحات توسط موتور‌ های جستجو، مهندسین سئو به دنبال پیدا کردن راه‌هایی جهت تاثیرپذیری در رتبه بندی این موتور ها چه با استفاده از روش‌ های اخلاقی و چه غیر اخلاقی روی آوردند. یک مقاله که توسط نیویورک تایمز در نوامبر سال ۱۹۹۶ چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب صحبت کرد که برای قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج جستجو از روش‌ های غیر اخلاقی سئو استفاده می‌ کردند. این مقاله توضیح می‌ دهد که چگونه توسعه‌ دهندگان وب به راحتی یک سایت را به همراه کلمات کلیدی ویژه که معمولا در پشت گرافیک سایت پنهان شده است، بارگذاری می‌ کنند که در نتیجه موتور های جستجو این کلمات کلیدی را شمارش کرده و رتبه بندی سایت را افزایش می‌ دهند.


برچسب ها:

, , , , , , , ,
کد محصول fr049
حجم فایل 0.4 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پی دی اف
تعداد صفحات 10 صفحه
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.