توضیحات محصول

کسب و کار و اقتصاد ( لینوکس و متن باز )

بخش اول

 اصول پایه

 به دنیای لینوکس و متن باز خوش آمدید.

برای خواندن این کتاب داشتن یک پیش زمینه فنی لازم است.

اما نیازی به داشتند دانش قبلی در مورد لینوکس و متن باز نیست. در قسمت اول مفاهیم پایه‌ای در مورد سیستم عامل متن باز مدل توسعه و مراحل مجوز گیری آمده است. فصل اول دلایل نیاز به لینوکس و متن باز را از لحاظ تجاری بررسی می‌کند. فصل دوم کرنل آن را به طور مفصل شرح می‌دهد. فصل سوم به تعریف متن‌باز و مجوزهای مربوطه می‌پردازد و در نهایت فصل چهارم دیدی کلی در مورد سرعت رشد و پیشرفت متن باز می‌دهد.

بخش دوم

 لینوکس در عمل

 با اطلاعاتی که تاکنون در مورد لینوکس به دست آورده‌اید، می‌توانید این مبحث را آغاز کنید که پیاده سازی و گسترش آن در سازمان و تجارت در عمل به چه معنی است. لینوکس که پروژه متن‌باز خیلی بزرگ است، اگرچه این قسمت روی گسترش جنبه‌های آن تاکید دارد. با این حال قسمت عمده آن قابل اعمال به دیگر نرم‌افزارهای متن باز نیز هست. قسمت دوم با نگاه مفصلی به توزیع‌های لینوکس آغاز می‌شود توضیح‌ها برای ارائه یک سیستم عامل مفید و کارا، روی کرنل آن ساخته می‌شود. بعد نگاهی به تأثیرات استفاده از لینوکس و متن باز در تجارت خواهیم انداخت و همانطور که پیش می‌رویم استانداردهای مرتبط با لینوکس را مرور می‌کنیم. قسمت دوم با بررسی اجزا عملی به کارگیری انتقال از یک سکو و یا سیستم عامل به سکو یا سیستم عامل دیگر همزیستی پشتیبانی و آموزش به پایان می‌رسد.

بخش سوم

 نقش متن باز در کسب و کار

 در بخش سوم نگاه دقیق‌تری به جنبه‌های مختلف تجاری متن باز می‌اندازیم.

کلمه متن‌باز طیف گسترده‌ای از مفاهیم را شامل می‌شود. از جمله مجوزدهی نرم افزارها فرایند و فرهنگ تولید آنها و غیره. جا انداختن مفاهیم متن باز در یک سازمان امری پیچیده و مشکل است که در صورت تحقق آن سود قابل توجهی برای آن سازمان به ارمغان خواهد آورد. در فصل اول این بخش، فرایند تولید نرم افزار متن باز در یک سازمان بررسی خواهد شد. این فصل درک بهتری از فرهنگ و روش‌های تولید برنامه متن باز در اختیار شما قرار می‌دهد. فصل دوم این بخش در زمینه تاثیر اقتصادی نرم افزارهای متن باز در ساختارهای سنتی کسب و کار بحث می‌کند. در فصل بعدی نگاه عمیق‌تری به مدل‌های اقتصادی متن باز خواهیم انداخت. در فصل دوازدهم استفاده از مجوز متن باز برای نرم‌افزارهای موجود و به کارگیری نرم افزارهای متن باز در تجارت بررسی خواهد شد. آخرین نکته در این زمینه متن باز نحوه سنجش منابع انسانی و تاثیر آن بر به خدمت گرفتن بهترین استعدادها می‌باشد.

 


کد محصول 1130
حجم فایل Mb 4.57
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی

نظری بدهید

*

code