توضیحات محصول

شبکه های کامپیوتری

امروزه شبکه کردن کامپیوترها به یکی از نیازهای مهم شرکت‌ ها و سازمان‌ های بزرگ و کوچک تبدیل شده است.

فرقی نمی‌ کند چه شرکتی با چه موضوع فعالیتی باشد.یک کارخانه تولید لوازم بهداشتی یا یک دفتر حقوقی و وکالت! یک سازمان دولتی یا یک شرکت خصوصی تازه تاسیس.همه شرکت‌ ها و سازمان‌ ها مجبورند برای امور جاری و اداری روزانه شان از کامپیوتر استفاده نمایند.

هر شرکتی که بیش از یک کامپیوتر داشته باشد این نیاز را حتما خواهد داشت که اطلاعات مورد نیاز و مهم شرکت را بین این کامپیوتر ها به اشتراک بگذارد، تا هر کاربری با هر کامپیوتری در محیط فعالیت اداری بتواند در اسرع وقت به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد. این نیاز یعنی به اشتراک گذاشتن منابع اطلاعاتی و داده‌ های مورد نیاز فقط از طریق شبکه کردن تمام کامپیوتر های موجود در شرکت و اتصال آنها امکان پذیر است.

پس تقریبا تمام شرکت‌ ها و سازمان‌ ها به شخصی نیاز دارند که بتواند این شبکه را راه اندازی نماید.

راه اندازی شبکه

اما کار به اینجا ختم نمی‌ شود چون راه اندازی شبکه شروع این فرایند است.شرکتی که کامپیوتر های خود را به وسیله شبکه بهم متصل می‌ نماید.

به مرور به خدمات دیگری نیز نیازمند خواهد شد.پس از راه اندازی شبکه این شرکت‌ ها نیاز به متخصصی خواهند داشت، که بتواند این شبکه را پشتیبانی نموده و در صورت بروز هر مشکلی در اسرع وقت آن را برطرف کند. وقتی این کامپیوتر ها به اینترنت وصل شوند. این شبکه داخلی به بزرگترین شبکه جهانی یعنی اینترنت متصل شده و نیاز و دغدغه جدیدی ایجاد می‌ شود به نام امنیت. این شرکت‌ ها به کسی نیاز خواهند داشت که علاوه بر توانایی رفع مشکلات شبکه بتواند امنیت اطلاعات و داده‌ هایی که در این شبکه به اشتراک گذاشته شده را تامین نماید.

نیازی که شرکت‌ ها و سازمان‌ های مختلف در زمینه مدیریت و انجام بهینه فعالیت‌ های خود دارند باعث شده رشته و مهارت‌ های مرتبط با شبکه و امنیت شبکه بیشترین و بهترین بازار کار را در سال‌ های اخیر داشته باشد. بر اساس آمار های رسمی، در سال‌ های اخیر متخصصان شبکه بیشترین درآمد و بیشترین استخدام را نسبت به بقیه رشته‌ ها داشته‌ اند.

CCNA

آموزش CCNA بیانگر توانایی شخص در نصب، پیکربندی، پیاده سازی و عیب یابی شبکه‌ های در مقیاس متوسط می باشد. در این پی دی اف آموزشی، از پایه مباحث شبکه را فرا خواهید گرفت و تا مباحث پیشرفته شبکه ادامه خواهید داد.


برچسب ها:

, , , , , ,
کد محصول fr031
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 11.3 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پی دی اف
تعداد صفحات 261 صفحه
فرمت ترجمه مقاله هیچکدام
فرمت مقاله انگلیسی هیچکدام
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید