توضیحات محصول

آموزش کامل اکتیو دایرکتوری

اکتیو دایرکتوری یک دایرکتوری فعال و قابلیتی بر روی سیستم های ویندوزی شرکت مایکروسافت است و این قابلیت را دارد که کلیه آبجکت های شبکه نظیر کاربران و سیاست ها و غیره را می تواند در خود ذخیره کند. برای مثال می توان یک دیکشنری را یک دایرکتوری در نظر گرفت. در یک دفترچه تلفن ، اسامی اشخاص با شماره تلفن های آن ها ارتباط دارد و در DNS ، نام DNS به IP Address ها مرتبط می شوند. در واقع یک سرویس دایرکتوری تقریبا مشابه یک دیتابیس است در یک دایرکتوری اشیای که با هم در ارتباط هستند از طریق صفاتشان قابل دسترسی هستند. در نبود اکتیو دایرکتوری مدیریت منابع به صورت جداگانه و تک به تک انجام می شود. اما اگر از اکتیو دایرکتوری استفاده شود می توان مدیریت منابع را به صورت یکجا و مجتمع انجام داد.

active directory

یکی از مهم ترین و اساسی ترین پیشرفت های جدید در سرور ویندوز ۲۰۰۰ میکرو سافت اکتیو دایرکتوری است.این سرویسی که مربوط به دایرکتوری‌ ها است، به مدیران سیستم اجازه می‌ دهد تا ارتباطات بین منابع توزیع شده در شبکه را به صورت شفاف مدیریت کنند که این خود باعث سهولت استفاده از شبکه و کاهش هزینه‌ های مدیریت می‌ شود. این سرویس به نحو چشمگیری قابل گسترش است، آبجکت‌ ها را به شکل سلسله مراتبی و مطابق با ساختار سازمانی سازمان دهی می‌کند، امکان نیابت اعضای شبکه در برخورداری از منابع را فراهم می‌ آورد و بالاخره ارتباطات قابل اطمینانی را به طور خودکار مدیریت می‌ کند.

این قابلیت‌ ها برای سازمان‌ ها این امکان را فراهم می‌ سازد تا مدیریت ساده‌ تری داشته باشند.همچنین نیز موجب تقویت امنیت سیستم و گسترش قابلیت استفاده از سیستم می‌ شود.


برچسب ها:

, , , , , , , , , ,
کد محصول fr032
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 12.2 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پی دی اف
تعداد صفحات 59 صفحه
فرمت ترجمه مقاله هیچکدام
فرمت مقاله انگلیسی هیچکدام
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید