توضیحات محصول

پاورپوینت پروتکل های مسیریابی برای شبکه های حسگر بی سیم

۱- Wireless sensor network

۲- ساختارهای WSN

۳- تفاوت مسیریابی WSN با سایر شبکه ها

۴- مباحث مهم در طراحی مسیریابی

۵- طبقه بندی پروتکل های مسیریابی

۶- Classification of routing protocols in sensor networks

۷- پروتکل مسیریابی AODV

۸- بسته Route Request 

۹- بسته Route Reply 

شبکه های حسگر بی سیم شامل تعداد زیادی نود حسگر می باشند که در یک محیط پراکنده شده اند. این نوع از شبکه، وسیله مناسبی برای جمع آوری و ارسال اطلاعات محیطی و یا اطلاع رسانی وقوع یک رخداد ، به یک نود مرکزی می باشد. این شبکه ها دارای ویژگی ها و خصوصیات و محدودیتهای مربوط به خود می باشند که موجب متمایز شدن این شبکه ها از سایر شبکه ها شده است.

 یک شبکه حسگر متشکل از تعداد زیادی نود‌های حسگر است که در یک محیط به طور گسترده پخش شده اند و به جمع‌آوری اطلاعات از محیط می پردازند. لزوماً مکان قرار گرفتن نود‌های حسگر، از ‌قبل‌تعیین‌ شده و مشخص نیست. چنین خصوصیتی این امکان را فراهم می آورد که بتوانیم آنها را در مکان‌های خطرناک و یا غیرقابل دسترس رها کنیم.

از طرف دیگر این بدان معنی است که پروتکل‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگر باید دارای توانایی خود ساماندهی باشند. دیگر خصوصیت‌های منحصر به فرد شبکه‌های حسگر، توانایی همکاری و هماهنگی بین نود‌های حسگر است. هر نود حسگر روی بورد خود دارای یک پردازشگر است و به جای فرستادن تمامی اطلاعات خام به مرکز یا به نودی که مسئول پردازش و نتیجه‌گیری اطلاعات است، ابتدا خود یک سری پردازش‌های اولیه و ساده را روی اطلاعاتی که به دست آورده است، انجام میی دهد و سپس داده‌های نیمه پردازش شده را ارسال می کند.


برچسب ها:

, , , ,
قابل ویرایش می باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 0.98 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پاورپوینت
تعداد صفحات 18 اسلاید
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پاورپوینت (Power Point) و نیز یک فایل پی دی اف (PDF) آن می‌ باشد.

شما باید وارد شوید و یک خریدار محصول باشید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

نظری بدهید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.