توضیحات محصول

پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم خبره و هوش مصنوعی در ترانسفورماتور قدرت

۱- مقدمه

۲- هوش مصنوعی Artificial Intelligence) AI)  

۳- سیستم خبره

۴- منطق فازی (Fuzzy Logic)

۵- کاربرد منطق فازی

۶- مقدمه ای بر الگوریتم های منطق فازی

۷- پیاده سازی منطق فازی

۸- ترانسفورماتور Transformer

۹- دلیل استفاده از ترانسفورماتور

۱۰- ترانسفورماتور قدرت

۱۱- عوامل موثر در نقصان کارایی و کاهش عمر ترانسفورماتور

۱۲- ترموگرافی

۱۳- نمونه ای از تصاویر ترموگرافی در ترانسفورماتور قدرت

۱۴- نتیجه گیری

۱۵- منابع

بنیانگذار منطق فازی

پروفسور لطفی‌زاده، که در جهان علم به پروفسور زاده مشهور است، در ۱۹۲۱ در شهر باکوی جمهوری آذربایجان به دنیا آمد.مادرش پزشک روس و پدرش روزنامه‌نگاری ایرانی بود که در آن زمان به دلایل شغلی در باکو به سر می‌برد. او در ۱۰سالگی همزمان با حکومت دیکتاتوری استالین در اتحاد جماهیر شوروی سابق، همراه با خانواده مجبور به مراجعت به ایران شد. لطفی‌زاده در کالج البرز تهران (دبیرستان کنونی البرز) تحصیلات متوسطه را به پایان رساند و در امتحانات کنکور سراسری، مقام دوم را کسب کرد.

او در ۱۹۴۲ رشته برق و الکترونیک دانشگاه تهران را با موفقیت به پایان رساند و طی جنگ جهانی دوم برای ادامه تحصیلات به امریکا رفت و دوره فوق‌لیسانس مهندسی برق را در انستیتو تکنولوژی ماساچوست MIT طی کرد. پس از آن، دانشگاه کلمبیا در نیویورک را انتخاب کرد و سرانجام در ۱۹۴۹ موفق به دریافت درجه دکترای خود از این دانشگاه شد.

وی تئوری و منطق فازی را پایه‌گذاری کرده و در زمینه کاربردهای آن در هوش مصنوعی، زبان‌شناسی، منطق، تئوری تصمیمات، تئوری کنترل، سیستم‌های خبره و شبکه‌های اعصاب، به تحقیقات گسترده‌ای پرداخت. در حال حاضر، حاصل تحقیقات پروفسور لطفی‌زاده در زمینه منطق فازی در بخش‌های گوناگون طراحی نرم‌افزار و سخت‌افزار و محاسبات کامپیوتری بر مبنای کلمات، تئوری شعور کامپیوتر در درک زبان طبیعی و صنایع سبک و سنگین مورداستفاده است.

پروفسور لطفی‌زاده به عنوان کاشف و مبتکر منطق فازی طی یک مقاله علمی کلاسیک که در ۱۹۶۵ به چاپ رسید، شهرت جهانی یافت. وی به‌طور رسمی از ۱۹۹۱ بازنشسته شده و مقیم سانفرانسیسکو است. پروفسور لطفی‌زاده دارای ۲۳ درجه دکترای افتخاری از دانشگاه‌های معتبر جهان است، بیش از ۲۰۰مقاله علمی را به تنهایی به نگارش درآورده و در حال حاضر عضو هیئت تحریریه بیش از ۵۰ مجله علمی دنیاست (همان منبع).

فازی و منطق فازی

واژه «فازی» در فرهنگ لغت آکسفورد، به معنای «مبهم، گنگ، نادقیق، گیج، مغشوش، درهم و نامشخص» آمده است. معانی دیگری مثل کرکی، درهم و برهم، پرزدار، تیره و نامعلوم نیز از جمله معانی دیگر واژه فازی است.

در مجموع، واژه فازی به «مفاهیم فاقد مرز دقیق» اشاره دارد (Charleson, 1998). لطفی‌زاده در پاسخ به این سوال که چرا کلمه فازی را برای این نظریه انتخاب کرده است، می‌گوید: «من کلمه فازی را انتخاب کردم چون احساس می‌کردم که این کلمه با بیشترین دقت آنچه را در این نظریه آمده است، توصیف می‌کند (قیومی، ۱۳۸۱).


برچسب ها:

, , , , , , ,
کد محصول 1221
قابل ویرایش می باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 6.16 مگابایت
رفرنس دارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پاورپوینت
تعداد صفحات 26 اسلاید
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پاورپوینت (Power Point) و نیز یک فایل پی دی اف (PDF) آن می‌ باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.