توضیحات محصول

 پاورپوینت در مورد RFID

 ۱- فناوری رادیو شناسه چیست

۲- تاریخچه  فناوری رادیو شناسه

۳- تجهیزات مورد نیاز

۴- TAG  چیست؟

۵- Reader  چیست ؟

۶- RFID Frequency

۷- کاربری در RFID

۸- مثال : مدیریت دام و گوشت

۹- کنترل ورود و خروج

۱۰- دریافت عوارض راه

۱۱- صنعت حمل و نقل

۱۲- مدیریت کتابخانه

۱۳- افزایش کارایی انبارداری

۱۴- RFID و پزشکی

۱۵- RFID در ترمینال ها

۱۶- حمایت شرکت Microsoft

۱۷- مزیت RFID به Bar Code

۱۸- امنیت و جلوگیری  از سرقت

۱۹- مزایای فن آوری RFID

۲۰- کاربردهای آینده RFID

۲۱- پزشکی در آینده

 

” فناوری رادیو شناسه ” (مخفف Radio Frequency Identification = RFID) یکی از کارآمدترین آنها می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

سامانه شناسایی امواج رادیویی (Radio Frequency Identification – RFID) سامانه شناسایی بی سیمی است که قادر به تبادل داده ها به وسیله برقراری اطلاعات بین یک Tag که به یک کالا، کارت و… متصل شده و یک بازخوان (Reader) است. سامانه های فناوری رادیو شناسه از سیگنالهای الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده ها بدون تماس بهره می برند. اصولا به هر سیستمی که قادر به خواندن و تشخیص اطلاعات افراد یا کالاها باشد سیستم شناسایی یا Identification System گفته می شود.

به طور کلی شناسایی خودکار و نگهداری داده ها (AIDC) روشی است که طی آن تجهیزات سخت افزاری یا نرم افزاری قادر به خواندن و تشخیص داده ها بدون کمک گرفتن از یک فرد هستند. بارکدها، کدهای دو بعدی، سیستم های انگشت نگاری، سامانه شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی، سیستم شناسایی با استفاده از قرنیه چشم و صدا و… از جمله این راهکارها می باشند.

یکی از جدیدترین مباحث مورد توجه دانشمندان جهت شناسایی افراد یا کالاها استفاده از سیستم شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی هست. امروزه توسط فروشگاه های زنجیره ای بزرگی چون «وال مارت» و «مک دونالد» و نیز سازمان های مهمی چون “وزارت دفاع ایالت متحده آمریکا” استفاده شده و امتحان خود را به خوبی پس داده است.

آنتن (Scanning Antenna) امواج رادیویی را در محدوده نسبتا کوچکی منتشر می کند.

این امواج رادیویی دو عمل اصلی انجام می دهند :

۱) وسیله ای برای ارتباط با RFID Tag است (transponder)
۲) انرژی مورد نیاز tag برای برقراری ارتباط را فراهم می کند (در مورد تگهای passive ) وقتی که یک tag در میدان الکترو مغناطیسی ایجاد شده در اطراف reader قرار می گیرد، سیگنالهای فعال کننده که توسط آنتن فرستاده شده اند روی آن اثر گذاشته و به عبارتی تراشه RFID را بیدار می کند و این تراشه اطلاعات موجود در tag را در اختیار آنتن قرار می دهد. نقش transceiver در این عملیات کنترل خطوط ارتباطی و داده ها است.

در واقع یک دستگاه reader ترکیبی است از یک scanning antenna و transceiver .
اطلاعات خوانده شده توسط reader به server محلی موجود انتقال می یابد و این اطلاعات پردازش شده و در تشکیلات داخلی یک سازمان برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.


برچسب ها:

, ,
کد محصول 1204
قابل ویرایش می باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 2.93 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پاورپوینت
تعداد صفحات 41 اسلاید
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پاورپوینت (Power Point) و نیز یک فایل پی دی اف (PDF) آن می‌ باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.