توضیحات محصول

مقاله آشنایی با ساختار و نحوه عملکرد نرم ‏افزار شبیه‏ سازی شبکه (Network Simulator)

۱- مقدمه

۲- هدف

۳- نمای کلی

۴- مبانی NS

۵- Otcl زبانی برای استفاده کاربر

۶- مثال ساده‏ای از شبیه ‏سازی

۷- زمانبند رویداد

۸- اجزای شبکه

۹- بسته

۱۰- بعد از شبیه‏ سازی

۱۱- مثالی از تحلیل ردیابی

۱۲- توسعه NS     

۱۳- در کجا بدنبال چه چیزی باشیم؟

۱۴- اتصال Otcl

۱۵- ارائه چند مثال

– LAN

– Multicasting

– Web Server  

NS شبیه‏سازی شئ گراست که بصورت گسسته مبتنی بر رویدادها شبکه را شبیه سازی می‏کند، این برنامه در دانشگاه برکلی با زبانهای C++ و Otcl ایجاد شده و بسط یافته است. NS اساساً برای پیاده‏سازی شبکه‏های محلی و گسترده مفید می‏باشد. هرچند استفاده از NS برای افرادی که با اصول شبیه‏سازها آشنا هستند ساده خواهد بود اما بکارگرفتن این برنامه برای کاربران مبتدی استفاده از شبیه سازها کاملاً دشوار است زیرا تعداد وستندات و راهنماهای مناسب برای کاربران مبتدی بسیار اندک می‏باشد. با وجود این مستندات زیادی وجود دارد که بوسیله افراد حرفه‏ای در شبیه سازی برای کاربران حرفه‏ای NS نوشته شده است.

هدف از این نوشته ارائه برخی ایده از چگونگی عملکرد شبیه سازها، راهنمایی برای توسعه و ادامه راه، آشنایی با اجزای شبکه در کدهای شبیه ساز، چگونگی ایجاد اجزای شبکه جدید و …. می‏باشد. عمده مطالب با پرداختن به مثالهای ساده و توضیحات مختصر مبتنی بر تجربیات مختلف بیان شده است.

NS شبیه‏سازی شئ گراست که بصورت گسسته مبتنی بر رویدادها شبکه را شبیه سازی می‏کند، این برنامه در دانشگاه برکلی با زبانهای C++ و Otcl ایجاد شده و بسط یافته است. NS اساساً برای پیاده‏سازی شبکه‏های محلی و گسترده مفید می‏باشد.


برچسب ها:

, , ,
کد محصول 1224
قابل ویرایش می باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 754 کیلوبایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل ورد تایپ شده
تعداد صفحات 40 صفحه
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل ورد (Word) و نیز یک فایل پی دی اف (PDF) آن می‌ باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.