توضیحات محصول

شبکه های بی سیم

فناوری بی‌ سیم از سال‌ ها پیش مورد توجه و حتی استفاده بوده است. بطور مثال ارسال اطلاعات لازم به رزم ناو های جنگی درخلال جنگ‌ های جهانی دوم بخصوص توسط ارتش آمریکا، نقش استفاده از فن‌ آوری بی‌سیم را از همان ابتدا نقشی اساسی و تعیین کننده تعریف نمود.

تکنولوژی شبکه های بی سیم

شبکه‌ های بی‌ سیم یکی از تکنولوژی‌ های جذابی هستند که توانسته‌ اند توجه بسیاری را به سوی خود جلب نمایند. از طرفی عده‌ ای را نیز مسحور خود نموده‌ اند. هرچند این تکنولوژی جذابیت و موارد کاربرد بالایی دارد ولی مهمترین مرحله که تعیین کننده میزان رضایت از آن را به دنبال خواهد داشت، ارزیابی نیاز ها و توقعات و مقایسه آن با امکانات و قابلیت‌ های این تکنولوژی است. نادیده گرفتن حقایق، امکانات فنی و موارد کاربرد این تکنولوژی نتیجه‌ ای جز شکست و عدم رضایت نخواهد داشت. شبکه‌ های بی‌ سیم از امواج استفاده نموده و قابلیت تحرک بالائی را دارا هستند بنابراین تغییرات در محل فیزیکی ایستگاه‌ های کاری به راحتی امکان پذیر می‌ باشد.

برای راه اندازی شبکه‌ های بی‌ سیم کافیست که از روش‌ های زیر بهره برد:

۱) Ad hoc که ارتباط مستقیم یا همتا به همتا (peer to peer) تجهیزات را با یکدیگر میسر می‌ سازد.

۲) Infrastructure که باعث ارتباط تمامی تجهیزات با دستگاه مرکزی می‌ شود.

بنابراین می‌ توان دریافت که نصب و را ه اندازی شبکه‌ های کابلی یا تغییرات در آن بسیار مشکل تر نسبت به مورد مشابه یعنی شبکه‌ های بی‌ سیم است. تجهیزات بی‌ سیم همچون Broadband Router ها مشکلاتی مانند قطع شدن‌ های پیاپی، تداخل امواج الکترومغناظیس، تداخل با شبکه‌ های بی‌ سیم مجاور را داشته‌ اند که روند رو به تکامل آن نسبت به گذشته (مانند ۸۰۲.۱۱g) باعث بهبود در قابلیت اطمینان نیز داشته است.


برچسب ها:

, , , ,
کد محصول fr02
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 1.1 مگابایت
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پاورپوینت
تعداد صفحات 25 اسلاید
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.