توضیحات محصول

سیستم عامل شبکه

یک شبکه ساده، دو کامپیوتر را برای اشتراک فایل‌ ها و چاپگر ها پیوند می‌ دهد و یک شبکه پیچیده می‌ تواند تمامی کامپیوتر های یک شرکت را دربرگیرد. برای به اشتراک گذاشتن چاپگر بین دو یا چند کامپیوتر نیازی به مدار های پیچیده نیست زیرا یک مدار سویچینگ ساده نیز می‌ تواند شرایط مناسب را فراهم سازد. اما زمانی که صحبت از اشتراک فایل‌ ها و دیگر منابع نرم افزاری به میان می‌ آید، باید مدارات سخت افزاری ویژه‌ ای برای برقراری این ارتباط مورد استفاده قرار گیرد. این رابط‌ های سخت افزاری، کارت‌ های شبکه‌ ای (NIC) هستند که داخل کامپیوتر های شخصی نصب می‌ شوند و برای برقراری ارتباطات بین دستگاه‌ ها از کابل‌ های رابط استفاده خواهد شد.
بعد از نصب سخت افزار های لازم جهت برقراری ارتباط، یک سیستم عامل شکبه (NOS) مورد نیاز است تا شرایط نرم افزاری مناسب را برای کار در محیط شبکه فراهم سازد.

Network Operating System) NOS) نرم افزاری است که یک شبکه و ترافیک و صف پیام‌ های روی آن را کنترل می‌ کند. همچنین کنترل دسترسی چندین کاربر به یک منبع بر روی شبکه نظیر یک فایل را بر عهده دارد و عملیات مدیریتی مهمی نظیر کنترل امنیت را میسر می‌ سازد.

انواع سیستم عامل های شبکه

شرکت مایکروسافت به طور کلی در مورد سیستم عامل، دو دسته محصول ارایه کرده است:

۱) سیستم عامل‌ هایی برای نصب و کاربرد در سرویس گیرنده.

۲) سیستم عامل‌ هایی برای نصب و کاربرد در سرویس دهنده.

در زیر طبقه بندی این سیستم عامل‌ ها نشان داده شده است:

۱- Client Operating Systems

۲ – Server Operating Systems


برچسب ها:

, , , , , ,
قابل ویرایشمی باشد
قابل پرینتمی باشد
حجم فایل1.2 مگابایت
محتوای فایل دانلودیZip
زبانفارسی
فرمت فایلپاورپوینت
تعداد صفحات50 اسلاید
جزئیات محصولاین محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

    شما باید وارد شوید و یک خریدار محصول باشید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید.

    For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

    If you agree to these terms, please click here.

    نظری بدهید