توضیحات محصول

اینترنت:

اینترنت نام شبکه‌ ای است که در آن میلیون‌ ها کامپیوتر از سراسر جهان به هم متصل شده‌اند.

این کامپیوتر ها یا برای شرکت‌ های بزرگ می‌ باشند که تنها برنامه نویسان قادر به ارتباط با آنها هستند.

یا اینکه از جمله کامپیوتر هایی هستند که در خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

از اینترنت برای ارتباط و تبادل اطلاعات در فرم‌ های مختلف استفاده می‌ شود.با استفاده از Email می‌ توانید نامه‌ ها و انواع مختلف فایل‌ ها را به کاربر دیگری بفرستید.در Froum ها افراد مختلف در مورد موضوع یا موضوعات خاصی بحث می‌ کنند.با استفاده از Chat می‌ توان همانند تلفن نوشتاری با افراد دیگر ارتباط بر قرار کرد.

اینترنت چیست؟

اینترنت، در ساده‌ ترین تعریف، عبارتست از:

کامپیوتر هایی که در سراسر دنیا به هم متصل هستند.

شبکه‌ ای که این کامپیوتر ها را به یکدیگر متصل می‌ سازد، و متد های انتقال اطلاعات روی این شبکه.

منشاء اینترنت را می‌ توان در سال‌ های جنگ سرد یافت.

زمانی که احتمال شروع یک جنگ هسته‌ ای بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی کاملا وجود داشت.در آن سال‌ ها وزارت دفاع آمریکا بدنبال یک سیستم مخابراتی بود که بتواند حتی در مقابل ضربات یک جنگ اتمی دوام آورد و از هم نپاشد.
این پروژه که Arpanet نام گرفت، در سال ۱۹۶۸ شروع شد.این شبکه در اولین قدم (محکم) خود چهار کامپیوتر را در نقاط مختلف آمریکا به هم متصل کرد.خوب، این اقدام در آن سال‌ ها بسیار فوق العاده بود.بزودی معلوم شد که چنین شبکه‌ ای بطور بالقوه دارای توانائی‌ های بسیار بیشتری از آنچه مسئولان وزارت دفاع در تصور داشتند، است. تبادل اطلاعات علمی و مهندسی از این نمونه بود.

نام‌گذاری اینترنت:

همچنین معلوم شد که یک شبکه واحد هرگز نمی‌تواند به هدفی که برای آن در نظر گرفته شده بود.(توانایی مقاومت در مقابل ضربه هسته‌ ای) دست یابد.

به جای آن تصمیم گرفته شد تا شبکه‌ های موجود به هم متصل شوند و به عبارت دیگر شبکه‌ ای از شبکه‌ ها ساخت شود.نام اینترنت هم از همین جا نشات گرفت.اینترنت اولیه فقط دانشگاه‌ ها و مراکز تحقیقاتی را به هم متصل می‌ کرد و چون تحت کنترل دولت قرار داشت افراد و شرکت‌ های خصوصی راهی به آن نداشتند.

این وضع تا سال ۱۹۹۱ ادامه داشت، اما از این تاریخ اوضاع به سرعت دگرگون شد.

در این سال بنیاد ملی علوم (NSF)، که بزرگترین تامین کننده مالی اینترنت بود.

سرمایه خود را از آن خارج کرد و اینترنت را بر روی شرکت‌ های تجاری گشود.

بزودی سیل خروشانی، که امروز آنرا می‌ شناسیم تبدیل شد و شروع این رشد انفجاری با شبکه تارعنکبوتی جهانی (وب) همراه بود. اینترنت یک چیز مستقل نیست که دیگران کامپیوتر هایشان را به آن متصل کنند.بلکه اینترنت خود حاصل بهم پیوستن این کامپیوتر هاست.در واقع وقتی به کامپیوتر های یک سرویس دهنده اینترنت (ISP) متصل می‌ شوید، کامپیوتر شما هم جزئی از اینترنت می‌ شود.

اینترنت به انواع بسیار گوناگونی از سرویس‌ های مخابراتی، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل‌ های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره‌ ای، متکی است.اگر این کانال‌ های مخابراتی را بزرگراه اینترنت بدانیم، مسیریاب‌ ها (routers) کامپیوتر هایی که بر انتقال اطلاعات بین نقاط مختلف نظارت می‌ کنند، پلیس‌ های راهنمایی آن هستند.


برچسب ها:

, , ,
کد محصول fr08
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 4.2 مگابایت
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پاورپوینت
تعداد صفحات 252 صفحه
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.