توضیحات محصول

جاوا اسکریپت

جاوا به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا در بین برنامه نویسان مطرح می باشد.

علت این امر قدرت زیاد این زبان در زمینه برنامه نویسی برای محیط های مختلف از جمله محیط وب، موبایل و سخت افزار های مشابه، شبکه و … می باشد. پر واضح است که چنین زبانی لزوما زبان بسیار گسترده ای می باشد.

امروزه یکی از متداول ترین زبان های برنامه نویسی جهان جاوا است. این زبان برنامه نویسی، یک نوع جدید از زبان برنامه نویسی وب است که توسط Sun Micro Systems توسعه و ایجاد شده است. یک برنامه جاوا که Applet نامیده می شود، می تواند بوسیله یک صفحه HTML، بار گذاری ( load ) شود و توسط مترجم جاوا، اجرا شود که این مترجم در داخل browser تعبیه شده است. این زبان از لحاظ ظاهری شباهت های زیادی به ++C دارد ولی در اصل می توان تفاوت های بنیادین زیادی را برای آنها بر شمرد. بر خلاف بسیاری دیگر از زبان های کامپایلری که سورس کد آنها پس از کامپایل شدن به باینری یک ماشین حقیقی ترجمه می شود، برنامه های جاوا پس از کامپایل شدن به باینری ماشینی به نام ماشین مجازی جاوا یا JVM ترجمه می شود.

جاوا چیست؟

جاوا یک زبان برنامه‏ نویسی شی‏ گرای توسعه داده شده توسط شرکت سان میکروسیستم (Sun Microsystem) است. که کاربرد هایی هم در اینترنت دارد. برنامه ‏نوسی آبجکت اورینتد (OOP) است که توانایی آن را دارد که از لحاظ نرم ‏افزاری آن را توسعه دهیم. در OOP یک برنامه کامپیوتر با فکر باز و درست مطرح بود که باشد یک گروه از اشیا که با یکدیگر ارتباط دارند شکل (روش) دیگری برای بهتر شناختن جاوا این است که جاوا می ‏تواند استفاده بشود برای درست کردن برنامه ‏هایی که اجرا می‏ شوند از صفحه ‏های وب این برنامه‏ ها نامیده می‏ شوند Applets.

Java همچنین مستقل از سیستم عامل است. به این معنی که شما یک برنامه را یک بار می نویسید و این برنامه بر روی هر سیستم عاملی که ماشین مجازی جاوا (Java virtual machine) یا به اختصار JVM بر روی آن نصب باشد به همان شکل و بدون نیاز به هیچگونه تغییری قابل اجرا خواهد بود. همچنین Java زبانی ساده، کاملا شی گرا، با امنیت بالا و دارای امکانات چندبندی (Multi threading) است.

ویژگی های زبان برنامه‏ نویسی جاوا:

۱- جاوا است یک محبوب بین‏ المللی

۲- جاوا کوچک و ساده است

۳- جاوا شی‏ گرا است

۴- جاوا ایمن است

۵- جاوا است یک زبان Multithreaded

۶- جاوا یک زبان قابل تفسیر است

۸- وجود Platform های مستقل (لایه‏ های مستقل)

۷ – جاوا هم کامپایلر دارد و هم اینترپرتر

۹- جاوا مثل یک زبان سیستم های جاسازی شده است

همانطور که در دنیای کنونی مشاهده می ‏کنیم زبان جاوا به خاطر دارا بودن ویژگی هایی محبوب شده است. به همین دلیل لزوم یادگیری این زبان و آشنایی با نحوه برنامه ‏نویسی‏ اش یکی از کار های مهم است.

در این متن مروری درباره اینکه زبان برنامه ‏نویسی جاوا چیست؟ چرا به وجود آمد. دارای چه قابلیت‏ هایی می‏ باشد. روش کامپایلر هایش چگونه است ساختار برنامه ‏نویسی‏ اش به چه صورت است و بسیاری موارد دیگر که در مورد زبان جاوا مطرح است، بطور کامل بررسی خواهیم کرد. همچنین خلاصه‏ ای از دستورات جاوا و نحوه برنامه‏ نویسی جاوا و خلاصه ‏ای از مهم ترین توابع جاوا را در ادامه متن مورد بررسی قرار خواهیم داد.


برچسب ها:

, ,
کد محصول fr01
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 741 کیلوبایت
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پی دی اف
تعداد صفحات 100 صفحه
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.