توضیحات محصول

زبان برنامه‌ نویسی ++C (سی پلاس پلاس):

یک زبان برنامه‌ نویسی ++C رایانه‌ای همه‌ منظوره، شیءگرا، سطح بالا و چند رگه، عمومی و با قابلیت‌ های سطح بالا و سطح پایین می‌ باشد. زبان ++c یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌ شود. این زبان دارای قابلیت زبان‌ های سطح بالا و پایین به‌ صورت هم‌ زمان است. زبان ++C توسط بی‌ یارنه استراس‌تروپ دانمارکی در سال ۱۹۷۹ در آزمایشگاه‌ های بل (Bell Labs)، برای بهبود زبان سی و بر مبنای آن ساخته شد. و آن را “C با کلاس” (C With Classes) نام‌ گذاری نمودند. در سال ۱۹۸۳ به ++c تغییر نام داد. توسعه با اضافه نمودن کلاس‌ ها و ویژگی‌ های دیگری مانند توابع مجازی، سربارگزاری عملگرها، وراثت چند گانه، قالب توابع و پردازش استثنا انجام شد. این زبان برنامه‌ نویسی در سال ۱۹۹۸ تحت نام ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۱۹۹۸ استاندارد شد. نسخه فعلی استاندارد این زبان ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۲۰۰۳ است.

در سال ۱۹۸۵ اولین نسخه زبان برنامه‌ نویسی ++C انتشار یافت و مرجع مهمی برای این زبان فراهم شد.در حالی که هیچ استاندارد رسمی‌ ای وجود نداشت.در سال ۱۹۸۹ ویرایش ۲٫۰ از زبان ++C ارائه شد.

ویژگی‌ های جدیدی مانند ارث‌ بری چند گانه، کلاس‌ های انتزاعی، اعضای ایستای توایع، اعضای ثابت تابع، و اعضای حفاظت شده به آن اضافه شد.در سال ۱۹۹۰ «راهنمای مرجع ++C» منتشر شد.

نام گذاری ++C

این نام منسوب به ریک ماسکیتی (اواسط ۱۹۸۳) است.برای اولین بار در دسامبر سال ۱۹۸۳ به کار برده شد.در طول مدت تحقیق این زبان بنام «C جدید» و بعد ها «C با کلاس» خوانده شد.در علوم کامپیوتر هنوز هم ++C به عنوان ابرساختار C شناخته می‌شود.

آخرین نام از عملگر ++ در زبان C و یک عرف معمول برای نشان دادن افزایش قابلیت‌ ها توسط + ناشی گشته‌ است.

با توجه به نقل قولی از استراس‌تروپ :

«این نام ویژگی‌ ها تکاملی زبان در C را نشان می‌ دهد.» +C نام زبانی غیرمرتبط به این زبان است.استراس‌تروپ مبدا این نام را در فصل اول کتاب خود «زبان برنامه‌نویسی ++C» اشاره می‌نماید.که معنی دیگر ++C را می‌ توان در ضمائم کتاب جرج ارول بنام ۱۹۸۴ یافت. در سه قسمت از زبان تخیلی Newspeak «کلمات C» برای اشاره به لغات فنی و حرفه‌ای بکار می‌ رود. «دو علامت +» برای ایجاد صفات عالی از صفات Newspeak به کار می‌ رفت بنابراین ++C به معنای زبانی با بیشترین شباهت به C است. وقتی که به صورت خصوصی از ریک ماسکیتی در مورد این اسم سوال شد. او در جواب گفت که این اسم بصورت خودمانی در بین آنها به کار می‌ رفته‌ است.تصور نمی‌  کردند که این نام بصورت نام رسمی این زبان درآید.

کتابخانه‌ ها چه چیزی هستند و در این زبان چگونه است؟

به مجموعه‌ های یکپارچه‌ ای از کلاس‌ های پیاده سازی شده که برای برنامه نویسی به کار می‌ روند، یک کتابخانه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ گفته می‌ شود.قدرت اصلی این زبان در امکان به کارگیری کتابخانه‌ های آماده می‌ باشد. برای مثال کتابخانه‌ های بزرگ C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ مانند :

STL ، MFC ، Qt ، wxWidgets ، Boost و … مجموعه قدرتمند ی برای تولید برنامه در این زبان ایجاد کرده‌ اند.

توسعه آینده ++‍C:

++C همچنان در حال تکامل است تا نیاز های آینده را پاسخگو باشد. نسخه جدید استاندارد ++C در حال بررسی است و تحت عنوان C++۰x است که انتظار می‌ رود در سال ۲۰۱۰ منتشر گردد. تغییرات کنونی نشان می‌ دهد که همچنان به صورت چند مدلی ++C تاکید می‌ گردد. توسعه‌ های مهم پشتیبانی از چند رشته‌ ای و مفاهیمی برای راحت نمودن کار با قالب‌ هاست. اضافه نمودن ویژگی جمع‌آوری زباله به آن به شدت مورد بحث است. Boost.org گروهی برای بیشترین استفاده از ویژگی‌ های فعلی ++C می‌ باشد. آنها ویژگی‌ های تابعی و فرابرنامه‌ نویسی آن را گسترش می‌ دهند. در مورد ++C به کمیته استاندارد نصیحت‌ هایی نموده‌است که کدام ویژگی‌ ها خوب عمل نمی‌ کنند و کدام‌ ها نیاز به توسعه دارند.

برخی از قابلیت‌ ها:

انواع داده ایستا، نوشتار آزاد، چند مدلی، معمولاً زبان ترجمه شده با پشتیبانی از برنامه‌ نویسی ساخت‌ یافته، برنامه‌ نویسی شیءگرا، برنامه‌ نویسی جنریک است. C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ به همراه جد خود C از پرطرفدار ترین زبان‌ های برنامه‌ نویسی تجاری هستند.

بنابراین در زیر فلسفه‌ ای از این زبان را بیان می‌ کنیم:

  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ طراحی شده‌ است تا یک زبان عمومی با کنترل نوع ایستا و همانند C قابل حمل و پربازده باشد. 
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ طراحی شده‌ است تا مستقیماً و بصورت جامع از چندین شیوه برنامه‌ نویسی (برنامه‌ نویسی ساخت‌ یافته، برنامه‌ نویسی شی‌گرا، انتزاع داده، و برنامه‌ نویسی جنریک).
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ طراحی شده‌ است تا به برنامه‌ نویس امکان انتخاب دهد حتی اگر این انتخاب اشتباه باشد.
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ طراحی شده‌ است تا حداکثر تطابق با C وجود داشته باشد و یک انتقال راحت از C را ممکن سازد.
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از بکار بردن ویژگی‌ های خاص که مانع از عمومی شدن است خودداری می‌نماید.
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از ویژگی‌ هایی که بکار برده نمی‌ شوند استفاده نمی‌ کند.
  • زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ طراحی شده‌ است تا بدون یک محیط پیچیده عمل نماید.

برچسب ها:

, , , , , , , ,
کد محصول fr046
قابل ویرایش نمی باشد
قابل پرینت می باشد
حجم فایل 4.02 مگابایت
رفرنس ندارد
محتوای فایل دانلودی Zip
زبان فارسی
فرمت فایل پی دی اف
تعداد صفحات 144 صفحه
جزئیات محصول این محصول شامل یک فایل پی دی اف (PDF) می باشد.

نظری بدهید

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.