چگونه مقاله علمی تهیه کنیم؟

مرحله ۱:

 ارقام و جداول را آماده کنید

به یاد داشته باشید که “یک رقم ارزش هزار کلمه است.

از این رو، تصاویر، از جمله ارقام و جداول، کارآمدترین روش برای ارائه نتایج شما هستند.

داده های شما نیروی محرکه کاغذ هستند، بنابراین تصاویر شما مهم هستند.

چگونه می توانید اطلاعات خود را به عنوان جداول یا ارقام ارائه دهید؟ به طور کلی، جداول نتایج تجربی واقعی را ارائه می دهند، در حالیکه ارقام اغلب برای مقایسه نتایج تجربی با کارهای قبلی یا با مقادیر محاسباتی / نظری استفاده می شوند.

مرحله ۲:

روشها را بنویسید

این بخش به سوال مربوط به چگونگی بررسی مسئله پاسخ می دهد.

اگر مقاله شما یک روش جدید را پیشنهاد می کند، شما باید اطلاعات دقیق را وارد کنید تا خواننده آگاه بتواند این آزمایش را دوباره تولید کند. با این حال، جزئیات روش های ایجاد شده را تکرار نکنید. استفاده از منابع و حمایت از مواد برای نشان دادن روش های قبلا منتشر شده است. خلاصه های گسترده یا منابع کلیدی کافی است.
طول نسخه خطی داوران از توصیف روش های ناقص یا نادرست انتقاد می کنند و ممکن است رد پیشنهاد کنند، زیرا این بخش در روند بازتولید تحقیقات شما بسیار مهم است. به این ترتیب، تمام مواد شیمیایی باید شناسایی شوند. از ترکیبات غیر اختصاصی استفاده نکنید.

 

مرحله ۳:

 نتایج را بنویسید

این بخش به سؤال «چه چیزی را یافتید؟» پاسخ میدهد. از این رو، تنها نتایج نمایه از تحقیق شما باید ارائه شود. نتایج برای بحث باید ضروری باشد.

قوانین آماری

با این حال، به یاد داشته باشید که اکثر مجلات امکان اضافه کردن مواد حمایت کننده را ارائه می دهند.

بنابراین از داده ها برای اهمیت ثانوی آزادانه استفاده می کنند. به این ترتیب، تلاش نکنید اطلاعات را پنهان کنید و امیدوار باشید که آن را برای یک مقاله بعد ذخیره کنید. شما ممکن است مدارک را برای تقویت نتیجه گیری خود از دست بدهید. اگر داده ها بیش از حد فراوان باشد، می توانید از مواد تکمیلی استفاده کنید. از زیر عنوان ها استفاده کنید تا نتایج مشابه با یکدیگر را حفظ کنید، که برای بررسی و خواندن آسان تر است. تعداد این زیر بخش ها را برای راحتی ارجاع های متقابل داخلی، اما همیشه با توجه به راهنمای ناشر برای نویسندگان. برای داده ها، بر اساس یک نظم منطقی که به یک داستان واضح می گوید تصمیم می گیرید و آن را آسان می کند و آن را درک می کنید. به طور کلی، این همان طور که در بخش روش ها ارائه می شود، خواهد بود.

یک مسئله مهم این است که شما نباید مراجع در این بخش را شامل شود؛ شما نتایج خود را ارائه می دهید، بنابراین شما نمی توانید به دیگران در اینجا مراجعه کنید. اگر به دیگران مراجعه کنید، این است که شما در مورد نتایج خود بحث می کنید، و این باید مورد بحث قرار گیرد.

مرحله ۴:

بحث را بنویسید

در اینجا باید به آنچه که نتایج بدان می رسند پاسخ دهید.

احتمالا این ساده ترین بخش برای نوشتن است، اما سخت ترین بخش برای درست شدن.

این به این دلیل است که مهمترین قسمت مقاله شماست.

در اینجا شما می توانید شانس خود را برای فروش اطلاعات خود توجه داشته باشید که تعداد زیادی از نسخه های خطی رد شده اند زیرا بحث ضعیف است. شما نیاز به بحث مربوط به نتایج دارید، اما نتایج را تکرار نکنید.در اینجا شما باید نتایج منتشر شده توسط همکاران خود را با خود مقایسه کنید با استفاده از برخی از منابع موجود در مقدمه هرگز کار را با مخالفت خود نادیده نگیرید، به نوبه خود، باید با آن مقابله کنید و خواننده را متقاعد کنید که درست یا بهتر است.

مرحله ۵:

عنوان مختصر و توصیفی را بنویسید

عنوان باید توضیح دهد که مقاله در مورد چه چیزی است.

این اولین (و احتمالا تنها) فرصت شما برای جلب توجه خواننده است.

به این ترتیب، به یاد داشته باشید که خوانندگان اول ویرایشگر و داوران هستند.

همچنین خوانندگان نویسندگان بالقوه است که مقاله شما را ذکر می کنند، بنابراین اولین تصور قدرتمند است!
همه ما از طریق نشریات سیل می کنیم و خوانندگان هم برای خواندن تمام تولید علمی ندارند. آنها باید انتخابی باشند و این انتخاب اغلب از عنوان می آید.

داوران بررسی خواهد کرد که آیا عنوان مشخص است یا خیر، آیا محتوای این دستنوشته را نشان می دهد. سردبیران عناوین را عصبانی می کنند که هیچ معنا و مفهومی برای نمایش موضوع ندارند. از این رو، عنوان را آموزنده و مختصر (روشن، توصیفی، و نه خیلی طولانی) نگه دارید. شما باید از اصطلاحات فنی و اختصارات اجتناب کنید، در صورت امکان. این به این دلیل است که شما نیاز به جذب مخاطبان دارید تا حد امکان. برخی از زمان ها را برای فکر کردن در مورد عنوان اختصاص دهید و با همکاران خود بحث کنید.

/ در پایگاه دانش / توسط

نوشته های مشابه

چگونه مقالات انگلیسی را ترجمه کنیم؟

چگونه با Google Translate  ترجمه کنیم؟ - یک مرورگر وب را باز کنید و به Google .com بروید. - برای…

چگونه مطلب موردنظرمان در وب را جستجو کنیم؟

  چگونه با روش های جستجوی پیشرفته ، هر چیزی را آنلاین پیدا کنیم؟ اگر به دنبال مطلب هستید که…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.