قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / مهندسی کامپیوتر / شبیه سازی شبکه های کامپیوتری

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری

آموزش نرم افزار پکت تریسر (packet tracer)

 

نرم افزار پکت تریسر
نرم افزار پکت تریسر

 

نرم افزار Tracer Packet یک محیط شبیه سازی برای کسانی می باشد که قصد طراحی شبکه، توپولوژی، پیکربندی، بررسی مشکالت شبکه و… را دارند. از این نرم افزار برای آموزش مدارک بین المللی سیسکو مانند CCNA استفاده می گردد. این نرم افزار یک برنامه شبیه ساز یا Simulator می باشد؛ البته شایان ذکراست که بسیاری از این دستورات در این برنامه قابل اجرا نمی باشد و بعد از آشنایی با مفاهیم شبکه در این نرم افزار باید با نرم افزار مقلد Emulator که GNS3 می باشد که یک محیط واقعی برای کار می باشد سناریوهای خود را آغاز کرد.

در نرم افزار Tracer Packet می توان به راحتی ابزارهای مورد نظر را وارد کرده و سناریو و توپولوژی شبکه خود را ایجاد کرد. پس از پیکربندی شبکه می توان به بررسی و تحلیل آن پرداخت. نرم افزار Cisco Packet Tracer برای شبیه سازی شبکه های کامپیوتری در مقیاس شبکه های Lan و Van مورد استفاده قرار می گیرد. در این نرم افزار شما با در دست داشتن روتر ها و سوئیچ های شرکت سیسکو می توانید بستر یک شبکه را قبل از پیاده سازی فیزیکی آن شبیه سازی کنید. امکان استفاده از دستورات CLI روتر ها و سوئیچ ها می توانید Router سیسکو خود را کانفیگ کنید. 

کتاب اموزش نرم افزار Packet Tracer که به زبان فارسی نوشته شده است شما را در یادگیری امکانات نرم افزار پکت تریسر اشنا می کند و می توانید سرویس های شبکه مانند DHCP و DNS سرور را از روترها راه اندازی کنید. سیسکو پکت تریسر یک شبیه ساز شبکه های سیسکو است که نه تنها می تواند در بخش آموزشی مورد استفاده قرار گیرد بلکه می تواند شبیه سازی شبکه های کامپیوتری ساده را نیز بر عهده بگیرد. این ابزار توسط شرکت سیسکو سیستم ایجاد شده و به صورت رایگان برای استفاده استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته شبکه های کامپیوتری سیسکو ارائه شده است.

Packet Tracer ابزاری برای یادگیری اصول شبکه و همچنین توسعه مهارت های خاص فن آوری سیسکو برای ارائه به دانش آموزان و معلمان نیز می باشد.

اطلاعات فایل
عنوان کتاب : شبیه سازی شبکه های کامپیوتری

تعداد صفحات : ۳۲۵ صفحه

وضعیت محصول : رایگان

فرمت فایل : پی دی اف

زبان : فارسی

حجم : ۱۱.۳ Mb

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

})