قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / مهندسی کامپیوتر / کارگاه شبکه های محلی کامپیوتر

کارگاه شبکه های محلی کامپیوتر

کارگاه شبکه‌ های محلی کامپیوتر

کارگاه شبکه های محلی کامپیوتر

کارگاه شبکه های محلی کامپیوتر

ادغام کامپیوترها و ارتباطات تأثیر بسزایی در سازمان‌دهی سیستم‌های کامپیوتری داشته است. مفهوم « مرکز کامپیوتر » بعنوان اتاقی که کارهای مشتریان را انجام دهد کهنه شده است و این مدل قدیمی که تمام نیازهای محاسباتی سازمان‌ها را انجام می‌داد جای خود را به تعدادی از کامپیوترهای متصل به هم داده است. این سیستم‌ها شبکه‌های کامپیوتری نامیده می‌شود. اگر دو کامپیوتر با یکدیگر مبادله اطلاعاتی داشته باشند می‌گویند این دو کامپیوتر به یکدیگر متصل‌اند. اگر کامپیوتری بتواند کامپیوتر دیگری را راه اندازی، متوقف و کنترل کند مستقل نیستند. سیستمی با یک واحد کنترل و چند کامپیوتر پیرو شبکه نیست.

یک شبکه کامپیوتری سیستم ارتباطی برای تبادل داده‌ها است که چندین کامپیوتر و دستگاه جانبی مثل چاپگرها، سیستم‌های ذخیره سازی انبوه، کتابخانه‌های CD-ROM – مودم – فکس و بسیاری از دستگاه‌های دیگر را بهم متصل می‌کند. نرم افزار شبکه به کاربران شبکه امکان می‌دهد که از طریق پست الکترونیکی به تبادل اطلاعات بپردازند و به طور گروهی روی پروژه‌ها کار کنند. برنامه‌های کاربردی مجوز دار را به اشتراک بگذارند و به منابع مشترک دسترسی پیدا کنند. سرپرستان شبکه همه این منابع را مدیریت کرده و خط مشی‌های امنیتی برای تعیین حقوق دستیابی کاربران و محدودیت‌های وی اتخاذ می‌کنند.

استفاده اشترکی از منابع – کاهش  هزینه  صرفه جویی در هزینه – امنیت اطلاعات – ایجاد ارتباط مابین افراد مختلف از موارد استفاده شبکه‌های کامپیوتری می‌باشد.

در زیر آموزش جامع کارگاه شبکه‌های محلی کامپیوتر ویژه دانشجویان و هنرآموزان قرار داده شده است…

اطلاعات فایل
تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

وضعیت محصول : رایگان

فرمت فایل : پی دی اف

زبان : فارسی

حجم : ۴.۹ Mb

دانلود

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

})