قوانین و مقررات دانلودنما

سلام به دانلودنما خوش آمدید.

این بخش درباره قراردادی است که با استفاده از وبسایت دانلودنما، با ما می‌بندید. معنی کلمات کلیدی (که در متن با قلمِ بولد یا برجسته نوشته شده‌اند) را در انتهای این متن توضیح داده‌ایم.

۱- دانلودنما یک پلتفرم خرید و فروش آنلاین فایل است. این توافقی است بین ما و شما یا شرکت یا نهادی که شما نمایندهٔ آن هستید، در رابطه با استفادهٔ شما از وبسایت و خدمات دانلودنما؛ و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وبسایت ما را استفاده یا مرور کنید، یا روی دکمهٔ عضویت به عنوان خریدار و یا عضویت به عنوان فروشنده کلیک می کنید، یا از طریق حساب خود به محتوای خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق بین دانلودنما و شما قابل اجرا و نافذ خواهد بود.

۲- از شما ممنونیم که وقت می‌گذارید و این توافقنامهٔ شرایط استفاده را می‌خوانید و درک می‌کنید، چرا که این توافقنامهٔ شرایط و قوانینِ استفاده از وبسایت ما است، حقوق و الزامات شما را مشخص می‌کند. وبسایت ما پلتفرمی است که از طریق آن کسانی که برای یادگیری به وبسایت ما می‌آیند، مانند: دانش آموزان، دانشجویان و دانش آموختگان در رشته های مختلف می‌توانند از محتوای فراهم آمده توسط اشخاصی که محتوا تولید می‌کنند (فروشندگان) برای خودآموزی استفاده کنند. هم خریداران و هم فروشندگان کاربر محسوب می‌شوند و این توافقنامه برای همهٔ کاربران و فروشندگان است. افرادی که فایل برای فروش در پلتفرم دانلودنما قرار می دهند، در استخدام دانلودنما نیستند. دانلودنما هیچ گونه مسئولیتی در قبال حقوق و مزایای استخدامی فروشندگان ندارد.

۳- اگر شما تولید کننده محتوا هستید، یعنی شخص حقیقی یا حقوقی هستید که برای ما محتوای آموزشی فراهم آورده‌اید، علاوه بر توافقنامهٔ حاضر، توافقنامهٔ فروشنده را نیز باید بپذیرید و شامل حال شما نیز می‌شود.

۴- اگر نمی‌توانید، یا نمی‌خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وبسایت دانلودنما استفاده کنید.

۵- شما باید حداقل ۱۳ سال سن داشته باشید تا وارد وبسایت دانلودنما شوید. ما عامدانه اطلاعاتی از افراد ۱۳ ساله یا کمتر جمع نمی‌کنیم. برای باز کردن حساب کاربری در وبسایت دانلودنما نیز باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید. اگر زیر ۱۸ سال دارید، باید با نظارت یک والد یا قیّم قانونی این کار را بکنید که خودش حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و این فرد بالغ مسئول تمامی فعالیت‌های شما خواهد بود.

۶- کلیه فایل هایی که توسط اشخاص خارج از دانلودنما بارگذاری می شود یا افرادی که از دانلودنما استفاده می نمایند، دانلودنما هیچ گونه مسئولیتی در قبال تایید صحت محتوای فایل های ارسالی توسط کاربران و یا فروشندگان ندارد.

یادگیری با ما
۷- ما می‌خواهیم که شما از وبسایت ما لذت ببرید و از آن یاد بگیرید. در صورت پذیرش و تایید شرایط استفاده ی ما و پایبندی به آن، ما هم به شما اجازه ی استفاده از وبسایت و محتوای آن را می‌دهیم.

۸- محتوایی که در وبسایت ما موجود است، ممکن است رایگان باشد یا اینکه برای کسب دسترسی به آن لازم باشد هزینه‌ای را پرداخت کنید. چه محتوا رایگان باشد و چه خریدنی، ما به شما این اجازه را می‌دهیم که به روش‌های زیر از آن استفاده کنید (به بیان حقوقی، ما به شما یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری برای انجام این کارها می‌دهیم) شما می‌توانید:

۱- از افکت‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های بیان شده در محتوا و دانشی که کسب می‌کنید، برای مقاصد شخصی استفاده کنید، بدون آنکه لازم باشد ذکر کنید آن را از کجا آموخته‌اید (یعنی ارجاع و ذکر منبع)؛
۲- تمامی فایل هایی که در دسترستان قرار می‌گیرد را استفاده کنید، تغییر دهید و یا دستکاری کنید، اما فقط برای مقاصد شخصی و آموزش خودتان، و بدون بازتوزیع محتوا های آموزشی، که در این صورت دانلودنما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

اگر قصد دارید برای شرکت یا نهاد خودتان، خرید عمده ی محتوا انجام دهید، لطفا با ما تماس بگیرید.

کمک به رایگان ماندن محتوای رایگان ما
۹- ما بابت دسترسی به محتوای رایگان از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم، اما در راستای کمک به ایجاد درآمد برای تولیدکنندگان و شرکایمان و پرداخت آن، برای تولید چنین منابع آموزشی ارزشمندی، از برخی راهبردهای رایج استفاده می‌کنیم. این راهبردها ممکن است شامل برنامه‌های وابسته، مطالب دارای اسپانسر، تبلیغات و موارد دیگر باشد.

۱۰- برخی از این روابط، همچون برنامه ‌های وابسته، ممکن است به معنی آن باشد که در صورت انجام خریدی از وبسایتی که به آن پیوند (لینک) داده‌ایم، درصدی به عنوان کمیسیون دریافت کنیم. کسب اطمینان از این نکته که محصولات و خدمات وبسایت‌ های دیگری که به آنها پیوند (لینک) می‌ دهیم، مطابق با نیاز و خواست شما باشد، بر عهده ی خود شما است، چرا که به‌طور رسمی هیچ محصول و خدمتی از این سایت ‌های غیر را تایید و تصدیق نمی ‌کنیم. ما هیچ کنترلی بر روی هیچ وبسایت دیگری نداریم و به همین دلیل نمی‌ توانیم مسئولیتی در قبال آنها بپذیریم. البته، اگر چیزی به نظر ما با ارزش بیاید، تنها آن را پیشنهاد می‌ دهیم. اگر درباره ی یکی از همکاران و برنامه ‌های وابسته ی ما بازخوردی دارید، به ما اطلاع بدهید.
محتوای خریداری‌ شده

این بخش کمک می ‌کند درک کنید که دسترسی به محتوای خریدنی و خریداری ‌شده چطور انجام می‌ گیرد و وقتی محتوایی را «می ‌خرید» در واقع چه چیزی دریافت می‌ کنید.

۱۱- محتوای خریداری ‌شده شامل:
• فایل های آموزشی که شامل: پاورپوینت، ورد تایپ شده و پی دی اف
• خلاصه کتاب
• مقالات ترجمه شده که شامل: انگلیسی به فارسی
و هر آنچه که در قاموس فایل های آموزشی دانلودی قرار می گیرد.
اولین باری که محتوایی را می‌ خرید، لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنید(عضو شوید). لطفا ادامه ی بخش را بخوانید تا موارد بیشتری درباره ی حساب کاربری دانلودنما یاد بگیرید. (ما از کلمه ی «خرید» و مشتقات آن استفاده می ‌کنیم، ولی همانطور که در بخش ۸ هم توضیح دادیم، آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می‌ کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» آن محتوا).

۱۲- پرداخت برای محتوای خریداری‌ شده از طریق صفحه ی اختصاصی هر محتوا انجام می‌ گیرد. تمام قیمت‌ های وبسایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌ گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌ های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهده ی خود شما است. هزینه تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می ‌شود و در حوزه ی فعالیت دانلودنما نیست.

۱۳- وقتی که می ‌خواهید محتوای خریداری‌ شده را ببینید، لازم است وارد حساب کاربری خود بشوید؛ محتوای خریداری‌ شده در حساب کاربری شما ثبت ‌شده است و می ‌توانید آن را به راحتی دانلود نمایید.

۱۴- دانلودنما صرفا فراهم ‌کننده ی زیرساخت ارائه ی محتوا برای شما است، مسئولیت و هزینه ی تهیه ی تمامی وسایل و نرم‌ افزار های لازم برای مرور وبسایت، دانلود، پرینت و مواردی از این قبیل، بر عهده ی خود شما است.

استفاده ی منصفانه
۱۵- شما می ‌توانید برخی از انواع محتوای موجود در وبسایت را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفاده ی منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفاده ی منصفانه» ما چنین حکم می‌ کند که استفاده ی شما از وبسایت، به‌ ویژه از محتوایی که از طریق اشتراک و یا پرداخت هزینه قابل دسترس می‌ شود، باید منصفانه، واقعی و معقول باشد. برای مثال، مجموع مقدار محتوایی که دانلود یا بارگذاری می‌ کنید باید با نظر به نیاز های واقعی آموزش و یادگیری شما و زمان لازم برای اشتغال حقیقی به آن محتوا، معقول و متناسب باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفاده ی شما با سیاست «استفاده ی منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاح دید معقول خود استفاده می ‌کنیم.

حساب دانلودنما

این بخش به شما کمک می ‌کند که درک کنید مسئولیت شما در قبال دسترسی به حسابتان چیست و چه انتظاراتی از دانلودنما می‌ توانید داشته باشید.

۱۶- شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری‌ شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری‌ شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می ‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌ کنید، تماما با خود شما است.

۱۷- شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که استفاده ی غیرمجاز از نام کاربری، رمز حساب یا محتوای خریداری ‌شده تان مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.

۱۸- ما برآن شدیم که دسترسی بلندمدت به محتوای ‌خریداری ‌شده ‌تان را فراهم کنیم که بدین منظور فایل های خریداری شده تا دراز مدت در حساب کاربری شما باقی خواهد ماند.
در هر صورت، ما می‌توانیم به صلاح دید خودمان محتوای فایل ها را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم فایل فروشنده ای را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.

۱۹- اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری ‌شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

محدود کردن دسترسی

این بخش به شما کمک می‌کند که بفهمید در چه مواقعی ممکن است دسترسی شما را محدود کنیم.

۲۰- ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده ‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاح دید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

۲۱- اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه ی شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری ‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌ های انجام‌ شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری ‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌ داریم که به صلاح دید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.

عودت وجه

این بخش به شما کمک می‌ کند بفهمید که ما چطور درخواست عودت وجه را بررسی و پردازش می‌ کنیم.

۲۲- اگر به عنوان خریدار از محتوای فایلی ناراضی باشید و در طی مدت ۴۸ ساعت از لحظه ‌ی پرداخت برای دسترسی به آن محصول، برای عودت وجه پرداختی برای آن محصول درخواست دهید، چنانچه شرایط خاص مندرج در بند ۲۳ را برآورده کند، دانلودنما تمامی وجه پرداختی شما برای آن محصول را به شما عودت می ‌دهد. در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشد، دانلودنما از عودت وجه پرداختی شما معذور است.

۲۳- شرایط درخواست عودت وجه از این قرار است:
دلیل شما برای درخواست عودت وجه، موجه باشد (مثلا مغایرت مشخصات محتوای فایل با چیزی که پیش از خرید اعلام شده). تشخیص موجه بودن دلیل درخواست شما تنها با دانلودنما است.

۲۴- لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاح دید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوء استفاده می ‌کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می ‌داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود و یا ملغی کنیم و استفاده ی کنونی یا آتی شما از محصولات دانلودنما را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.

۲۵- پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۲۴ ساعت کاری با شما از طریق ایمیل یا تلفن برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می‌ شود. در صورتی که درخواست شما شرایط بند ۲۲ را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی دانلودنما بررسی شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می‌ شود و محتوای خریداری ‌شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می ‌گردد.

۲۶- دانلودنما وجه برگشتی را تنها به حساب کیف پول شما در وبسایت دانلودنما عودت خواهد داد و نه به حساب بانکی شما (خریدار). بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری پس از مرحله ی بند ۲۴، دانلودنما وجه شما را عودت خواهد داد.

۲۷- برای درخواست عودت وجه، از طریق ایمیل سایت و با عنوان «امکان بازگشت وجه» اقدام کنید. دانلودنما در صورت عدم مشاهده ایمیل با عنوان امکان بازگشت وجه، مشخصا شرایط بازگشت وجه برای آن محصول برای شما وجود ندارد.

• مالکیت و استفاده
۲۸- مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌ بردای از محتوای فایل، متعلق به دانلودنما، فروشنده و یا تولیدکنندگان اصلی محتوا می‌ باشد. کلیه ی محتوای موجود در دانلودنما مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.

۲۹- دانلودنما هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای فایل های تکراری، کپی و بازنشر شده را ندارد.

۳۰- در صورت وجود هرگونه محتوای فایل تکراری، کپی و بازنشر شده مسئولیتش با فروشنده فایل می باشد و دانلودنما بنا به صلاح دید خود می تواند آن فایل را حذف و یا حساب کاربری شما را معلق، مسدود یا ملغی کند.

۳۱- در صورت اعتراض یک فرد حقیقی یا حقوقی بابت کپی برداری یا بازنشر از محتوای فایل و یا مالکیت معنوی آن، تمامی عواقب این امر متوجه شخص فروشنده آن فایل می باشد و دانلودنما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه را به عهده نمی گیرد.

• چه کار هایی با محتوا نمی‌ توانید انجام بدهید
۳۲- کسب ‌و کار ما، و کسب ‌و کار تولیدکنندگان و فروشندگان ما، بر پایهٔ مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می ‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتوا های فوق‌ العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعه ی محتوای آموزشی فارسی کمک می ‌کنید.

۳۳- شما با استفاده از وبسایت دانلودنما، می‌ پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی ‌کنید، تغییر نمی ‌دهید، انتقال نمی‌ دهید، واگذار نمی‌ کنید، نمی ‌فروشید، اجاره نمی‌ دهید، قرض نمی‌ دهید، اقتباس نمی‌ کنید، و در قالب دیگری قرار نمی ‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای وبسایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وبسایت ما تشویق کنید!

۳۴- علامات تجاری و لوگو های داخل وبسایت، متعلق به دانلودنما و یا اشخاص دیگر هستند، و شما نباید بدون اجازه و تایید مالکشان، از آنها استفاده کنید.

تعهدات خاص فروشندگان
۳۵- اگر شما فایل های آموزشی را دارید که می خواهید در پلتفرم دانلودنما قرار دهید، شما «فروشنده» هستید و شرایط و قوانین اضافه ‌ای نیز شامل حال شما می‌ شود، شما بیان می‌ کنید، تضمین می ‌دهید، و تعهد می‌ دهید که:

۱- شما تابع تایید دانلودنما هستید، که تنها بر اساس صلاح دید خودمان به شما می‌ دهیم یا از شما می ‌گیریم؛
۲- شما باید به صفحه ی عضویت فروشنده بروید و فرم پذیرش فروشنده را تکمیل کنید و اگر می‌ خواهید برای فروش محتوای فایلتان دستمزد دریافت کنید، باید با شرایط و ضوابط «قیمت ‌گذاری منصفانه» نیز موافقت کرده باشید؛
۳- برای تمامی محتوایی که به وبسایت ارائه می‌ دهید، شما مسئول هستید مالکیت یا مجوز ها، حقوق، رضایتنامه ‌ها، اجازه ‌نامه‌ ها و صلاحیت لازمه را داشته باشید که بتوانید مجوز های مربوطه را به منظور بازتولید، توزیع، اجرای عمومی، نمایش عمومی، پخش عمومی، ترویج، بازاریابی و همچنین استفاده و بهره‌گیری از هر بخش از محتوای ارائه شده را، به دانلودنما اعطا کنید. شما مسئول آن هستید که هیچ بخشی از محتوای ارائه شده، هیچگونه حق مالکیت معنوی از شخص ثالثی را زایل یا مخدوش و یا غصب نکند؛
۴- هیچگونه فایل هایی با محتوای سیاسی، نامناسب، آزار دهنده، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، نفرت‌آمیز، تبعیض‌آمیز، غیر اخلاقی، نادرست، گمراه‌ کننده، جعلی، بدنام‌کننده، هجوآمیز و افترا آمیز منتشر نمی ‌کنید؛
۵- هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه ‌های زنجیره‌ ای، طرح هرمی یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسه ی غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی ‌کنید؛
۶- شما از محصولات و محتوای وبسایت برای هیچ کسب ‌و کاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس و خدمات آموزش درسی به دانش آموزان، دانشجویان و دانش آموختگان استفاده نمی ‌کنید؛
۷- شما وارد هیچگونه فعالیتی نمی‌ شوید که باعث شود دانلودنما وادار به کسب مجوز یا پرداخت هرگونه حق امتیاز به شخص ثالثی گردد، از جمله و برای مثال، پرداخت حق امتیاز استفاده از هر گونه اثر جزوه، کتاب و یا مقاله.
۸- شما هیچ بخشی از محتوای دانلودنما را کپی نمی‌ کنید، تغییر نمی‌ دهید، یا بازنشر نمی ‌کنید.
۹- به هیچ شکلی مانع یا مزاحم کار دیگر فروشندگان در جهت ارائه ی فایل هایشان و یا خدمات آموزشی آنها، نمی ‌شوید؛
۱۰- اطلاعات همکاری و حساب کاربری خود را نگهداری می ‌کنید، از دقت و صحت تمامی اطلاعات آنها اطمینان کسب می ‌کنید.
۱۱- چنانچه کاربری به دنبال خدمات شما بود، (برای مثال در قسمت نظرات سوالی از شما پرسید،) در طی مدت ۷۲ ساعت به آن پاسخ می‌ دهید و کیفیت خدمات خود را در سطحی متناسب با استاندارد های خدمات آموزشی، حفظ می ‌کنید؛
۱۲- شما بالای ۱۸ سال سن دارید، یا چنانچه ندارید، یک ولی قانونی یا والد شخص ثالث دارای سن قانونی باید با این شرایط و ضوابط فروشندگان موافقت کرده باشد و مسئولیت و تعهدات عملکرد شما و برآوردن آنها را بپذیرد.
نکته مهم : در صورت رعایت نکردن موارد فوق دانلودنما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

۳۶- شما به عنوان «فروشنده»، می ‌پذیرید که دانشجویان حق پس گرفتن وجه ‌شان را طبق شرایط بخش عودت وجه (بند ۲۲ تا بند ۲۷) دارند. مبلغ کارمزد انتقال وجه بین بانکی از مبلغ عودت داده شده کسر خواهد گردید. در شرایطی که پس از پرداخت سهم فروش به فروشنده، دانشجویی درخواست عودت وجه خود برای یک فایل را نماید، دانلودنما این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که یکی از این دو کار را انجام دهد: (۱) مبلغ مورد نظر را از نوبت بعدی پرداخت به فروشنده کسر کند (۲) یا در صورتی که پرداخت آتی در پیش نباشد یا آنکه مبلغ احتمالی‌اش کمتر از وجه مورد نظر باشد، بازگرداندن وجه مورد نظر که دانشجو برایش درخواست عودت داده‌ را از فروشنده طلب کند.

۳۷- دانلودنما تمام یا بخشی از محتوایی که بر روی وبسایت در دسترس کاربران قرار داده شده را جز به صلاح دید خودش حذف نمی‌ کند.

محتوای شما
۳۸- شما می ‌توانید از تکنیک‌ ها و روش‌ های بیان شده در محتوا و دانشی که کسب می‌ کنید، برای مقاصد شخصی یا تجاری استفاده کنید. وقتی دانش‌ تان را مستقل از دارایی‌ هایی مثل فایل ‌های منبع به کار می‌ گیرید، مالک حقوق چیزی هستید که خلق می‌ کنید.

۳۹- قوانین جامعه ی دانلودنما: ما دوست داریم که شما در گفتگو های دانلودنما شرکت کنید. ما یک خانواده هستیم! شما خیلی وقت‌ ها این امکان را دارید که روی مطالب وبسایت ما نظر بدهید. شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی وبسایت ما به ما این اجازه (مجوز) را می‌ دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم. این اجازه شامل اجازه ی نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیره ی آن و یا حذف آن می‌ شود. برای مثال، اگر یک نمونه کد در کامنت خود ذکر کنید، ما می ‌توانیم آن را بازنشر، استفاده ویا حذف کنیم.

۴۰- جامعه ی ما از آدم‌ های خوبی تشکیل شده که می ‌دانند چه چیزی در فضای آنلاین پذیرفته است و چه چیزی نیست. ما پذیرای انتقاد و پیشنهاد سازنده شما هستیم و سعی در بهبود داریم و در مدیریت نظرات سیاست سخت ‌گیرانه ‌ای نداریم.

۴۱- اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت ما می ‌پذیرید که در این وبسایت از قوانین جامعه ی ما و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران پیروی کنید و چیزهایی منتشر نکنید که:

۱- مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود؛
۲- هرگونه فایل سیاسی که خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد؛
۳- به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند؛
۴- اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند؛
۵- حاوی ویروس، جاسوس ‌افزار، یا هرگونه بد افزار یا آسیب دیگر باشد؛
۶- حاوی درخواست‌ های مالی و تجاری یا به عبارتی «هرزنامه» باشد؛
۷- خلاف قوانین جرایم رایانه‌ ای و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.
۸- نادرست، گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء ‌استفاده، بدنام‌ کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد؛
نکته مهم : در صورت رعایت نکردن موارد فوق دانلودنما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

۴۲- ما حق حذف هرگونه محتوای کاربر را به هر دلیلی که به صلاح دید خودمان تشخیص بدهیم، برای خودمان محفوظ نگه می‌ داریم. ممکن است پیش از چنین کاری، اخطار یا دلایلی به کاربر ارائه کنیم، اما ملزم به چنین کاری نیستیم و این کار همیشه ممکن نخواهد بود. ما مسئولیتی در قبال هرگونه محتوایی که از سوی دیگران در وبسایت ما منتشر می ‌شود را نداریم، ولی تمام تلاش خودمان را برای سالم نگه ‌داشتن محتوای وبسایت انجام می‌ دهیم.

حریم خصوصی

این بخش به شما کمک می ‌کند که قوانین ما برای دفاع از اطلاعات شخصی خودتان را بهتر بفهمید.

۴۳- به منظور احراز هویت پس از خرید هر محتوای آموزشی، آدرس ایمیلی که به خود شما تعلق دارد، در دانلودنما ثبت و فعال می‌گردد. این آدرس ایمیل جزو حریم خصوصی شما بوده و دانلودنما آن را در اختیار هیچ نهاد یا سازمانی قرار نخواهد داد.

۴۴- جمع ‌آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی درباره ی شما، تحت «سیاست حریم خصوصی» ما قرار دارد. ما تنها می‌ توانیم اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده‌ تان از وبسایت برای ما آشکار می ‌کنید را برای مقاصد معینی استفاده کنیم که در سیاست حریم خصوصی ما توضیح داده شده است. پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامه ی شرایط و قوانین استفاده از وبسایت دانلودنما می‌ باشد.

۴۵- ما جزئیات اطلاعات شما را به شرکت ‌های بازاریابی نمی‌ فروشیم و جزئیات اطلاعات شما را در اختیار دیگران نمی ‌گذاریم، مگر برای اجرای قانون، مقررات یا به درخواست حکومتی.

۴۶- به یاد داشته باشید که هر اطلاعاتی که در وبسایت ما منتشر می‌ کنید، اطلاعات عمومی خواهد بود و ممکن است توسط اشخاص دیگر جمع ‌آوری و استفاده شود (ما کنترلی روی این مسئله نداریم).

دغدغه‌ های مالکیت معنوی
۴۷- شما بدین وسیله برای بازتولید، توزیع، اجرای عمومی، ارائه، بازاریابی و یا استفاده و بهره‌گیری از محتوای تسلیم شده به دانلودنما، در سایت یا در محصولاتش، به دانلودنما یک مجوز و حق غیر انحصاری می‌ دهید، همچنین این مجوز و حق غیر انحصاری را به دانلودنما می‌ دهید که به‌طور مستقیم یا از طریق شخص ثالث، زیرمجوز آن محتوا را به فروشندگان و خریداران برای این اهداف ارائه دهد. علی ‌رغم این مسئله، شما این حق را دارید که تمام یا هر بخشی از محتوای تسلیم شده به دانلودنما را در هر زمانی از وبسایت حذف کنید. با این وجود، هر حقی که پیش از آن زمان به کاربران داده شده است مطابق شرایط و حقوقی که برای آن کاربران قائل شده‌ایم، حفظ می‌ گردد.

۴۸- ما به حقوق مالکیت معنوی دیگران احترام می‌ گذاریم، از جمله کسانی که آنقدر لطف داشته‌ اند که اجازه داده ‌اند، بخشی از دارایی‌ ها و مطالبشان در وبسایت ‌مان استفاده کنیم. اگر فکر می‌ کنید چیزی در وبسایت ما وجود دارد که مالکیت معنوی شما یا حقوق دیگری از شما را نقض می‌ کند، لطفا با ما تماس بگیرید.

۴۹- اگر ادعای شما به طور خاص درباره ی حقوق مؤلف است، لطفا اطلاعات زیر را برای ما ارسال کنید:

۱- آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل خودتان؛
۲- شرحی از محل مطلب مورد اتهام؛
۳- شرح کار تحت قانون حقوق مؤلفین که به نظر شما حقوقش نقض شده است؛
۴- اظهاریه ی شما که تضمین می ‌کنید اطلاعات ارائه شده برای ادعایتان صحیح و دقیق است، و اینکه شما یا مالک حقوق مؤلف مطلب مورد نظر هستید یا به نیابت از مالک واقعی حقوق مؤلف کار، اختیار عمل قانونی دارید؛
۵- امضای فیزیکی یا امضای معتبر الکترونیک شما.

کارهایی که در وبسایت ما نمی ‌توانید بکنید.
۵۰- با استفاده از این وبسایت شما موافقت می‌ کنید که این کارها را انجام ندهید:

۱- آدرس ایمیل غیر واقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید؛
۲- سعی کنید از طریق دانلودنما به سیستم‌ های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام دهید؛
۳- از طریق دانلودنما یا در وبسایت دانلودنما دست به جمع‌ آوری خودکار اطلاعت بزنید روش ‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع ‌آوری آدرس ایمیل‌ ها و روش‌ های دیگر؛
۴- تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد دانلودنما به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام‌ های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل‌بات (cancelbot) یا دیگر روش ‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن؛
۵- استفاده از دانلودنما یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند، یا اینکه فریب ‌کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه ‌کننده یا توهین‌ آمیز باشد؛
۶- استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛
۷- تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وبسایت یا محتوای آن وارد کنید؛
۸- به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده، دست به کپی، باز توزیع، انتقال، یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا، داده ‌ها و یا کد وبسایت بزنید.

مسئولیت ‌ها و رفع مسئولیت ‌ها
۵۱- در محل زندگی شما ممکن است برخی قوانین حمایت از مصرف‌ کننده وجود داشته باشد. چنانچه این قوانین در موضوعی صدق کنند و نافذ باشند، ما قصدی برای رد یا تغییر آنها نداریم. به اینگونه قوانین، قوانین مصرف‌ کننده ی ردناپذیر می‌ گوییم.

۵۲- به جز در مواردی که قوانین مصرف‌کننده ی ردناپذیر حکم کنند، در باقی موارد:

۱- ما تنها متعهد به وعده ‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده ‌ایم. در قبال برداشت ‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛
۲- ما تلاش معقولی می ‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، اینکه ایراد ها رفع شوند، و اینکه محتوای وبسایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌ توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌ دهیم؛
۳- ما تلاش معقولی می ‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به ‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی ‌توانیم تضمین کنیم و مسئولیتی بر عهده ما نیست.
۴- چنانچه هرگونه خسارت غیر مستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمه ی غیر مستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه دانلودنما نخواهد بود.
۵- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر فروشنده یا کاربر دیگری، برعهده ی خود شما است.
۶- تا آنجایی که قانون اجازه می‌ دهد، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثنا و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینه ی جایگزینی خواهد بود.

۵۳- دسترسی و قابل استفاده بودن: ما سعی می ‌کنیم که شما دسترسی شبانه ‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید و نیز سعی می ‌کنیم هرگونه زمان ازکار افتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وبسایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وبسایت یا ارائه ی خدمات و محتوای وبسایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می ‌کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.

۵۴- مالیات، هزینه و بها: مسئولیت پرداخت تمامی هزینه ‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌ تان از وبسایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته ‌شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.

۵۵- تغییر در شرایط توافقنامه: ما می ‌توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح ‌شده را پذیرفته ‌اید.

۵۶- تفسیر: کلماتی مثل «شامل»، «از جمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به هیچ وجه محدود کننده نیستند و وقتی جایی از صلاح دید خودمان صحبت می ‌کنیم، منظور صرفا صلاح دید خود ما در دانلودنما است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته شده باشد).

۵۷- قوانین نافذ : ما وبسایت خود را از داخل ایران اداره می‌ کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و دانلودنما از قوانین و مقررات ایران پیروی می ‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هرگونه قانونی که به‌ شکل اجتناب‌ ناپذیر و ردناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

تعاریف:
۵۸- تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:

۱- حساب کاربری – حساب کاربری شما، پروفایل شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری و یا ایمیل و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌ کنید و از طریق آن به محتوای خریداری ‌شده دسترسی خواهید داشت.
۲- محتوا – تمام انواع نرم ‌افزار، فناوری، طرح و طراحی، مطالب، اطلاعات، ارتباطات، متون، کارهای گرافیکی، پیوندها، هنر الکترونی (electronic art)، تصاویر و نگاره‌ها، کارهای هنری، عکس‌ها، تصاویر، نقدها، ایده‌ها، آموزش‌ها و دوره‌ها و دیگر داده ‌ها و محتوایی که بتواند تحت قانون مؤلفین و مصنفین قرار بگیرد، شامل انتخاب و چیدمان این محتوا، در این توافقنامه «محتوا» تعریف می‌ گردد، چه محتوایی که متعلق به دانلودنما باشد و چه محتوایی که در مالکیت دیگران باشد.
۳- دانلودنما یا ما – وبسایت دانلودنما. زنجان – اراضی پایین کوه –مجتمع جهاد دانشگاهی مرکز رشد واحد های فناور جهاد دانشگاهی – واحد ۱۳ دانلودنما – تلفن: ۰۲۴۳۳۷۶۴۲۴۰
۴- عامل پرداخت – موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای محتوای خریداری ‌شده استفاده می‌کنید.
۵- استفاده ی شخصی – خودآموزی و مقاصد شخصی به جز هرگونه دسترسی گروهی.
۶- محتوای خریدنی – محتوایی که برای شما خریداران فراهم آورده ‌ایم تا در وبسایت ما بخرید، یا آنکه برای آن به ما پول پرداخته ‌اید.
۷- شرایط و قوانین و یا توافقنامه – قرارداد قانونی که شما با ما می‌ بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی و دیگر سیاست ‌ها، دستورالعمل ‌ها و مقرراتی می شود که در وبسایت ما وجود دارد.
۸- دانلودنما یا وبسایت – وبسایت، برنامه‌ ها و دیگر خدمات موجود در وبسایت اینترنتی دانلودنما، به آدرس www.downloadnema.com و www.downloadnema.ir می باشند که تحت شرایط و قوانین این توافقنامه قرار دارند.
۹- شما، یا ضمیر مالکیت «تان» – به معنی هر کاربر وبسایت (شامل کسانی که وارد وبسایت می ‌شوند یا وارد حساب کاربری می ‌شوند و محتوایی را استفاده یا خریداری می‌ کنند، و همچنین فروشندگان).
۱۰- برنامه ‌های وابسته – هر گونه وبسایت یا سرویس خارج از محدوده ی دانلودنما که تحت کنترل دانلودنما نمی ‌باشد و ممکن است در وبسایت به آن ارجاع یا پیوندی داده شود.
۱۱- فایل منبع – هر نوع فایل کمکی که در کنار فایل های آموزشی برای دریافت کردن ارائه شود، که می‌ تواند شامل فایل کد برنامه، فایل‌ های مدیا و فایل‌ های کاری نرم‌افزار های مختلف، کتاب الکترونیک و موارد مشابه باشد.
۱۲- دارایی (asset) – هر چیز ملموس یا ناملموسی که قابلیت مالکیت یا کنترل در جهت تولید ارزش دارد و دارای ارزش اقتصادی تصور می ‌شود، دارایی محسوب می ‌گردد. این شامل تمامی فایل ‌ها و محتوای دریافتی شما از وبسایت نیز می‌ شود.
۱۳- تبریک می ‌گوییم! شما به آخر توافقنامه رسیدید. از اینکه این وقت را گذاشتید تا درباره ی شرایط و قوانین و مقررات استفاده از دانلودنما را بدانید، از شما ممنونیم.