قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / مهندسی اینترنت / اصول مهندسی اینترنت

اصول مهندسی اینترنت

اصول مهندسی اینترنت

اصول مهندسی اینترنت
اصول مهندسی اینترنت

اینترنت:

اینترنت نام شبکه‌ای است که در آن میلیون‌ها کامپیوتر از سراسر جهان به هم متصل شده‌اند. این کامپیوترها یا برای شرکت‌های بزرگ می‌باشند که تنها برنامه نویسان قادربه ارتباط با آنها هستند. یا اینکه از جمله کامپیوترهایی هستند که در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از اینترنت برای ارتباط و تبادل اطلاعات در فرم‌های مختلف استفاده می‌شود. با استفاده از Email می‌توانید نامه‌ها و انواع مختلف فایل‌ها را به کاربر دیگری بفرستید. در Froumها افراد مختلف در مورد موضوع یا موضوعات خاصی بحث می‌کنند. با استفاده از Chat می‌توان همانند تلفن نوشتاری با افراد دیگر ارتباط بر قرار کرد.

اینترنت چیست؟

اینترنت، در ساده‌ترین تعریف، عبارتست از: کامپیوترهایی که در سراسر دنیا به هم متصل هستند. شبکه‌ای که این کامپیوترها را به یکدیگر متصل می‌سازد، و متدهای انتقال اطلاعات روی این شبکه. منشاء اینترنت را می‌توان در سال‌های جنگ سرد یافت. زمانی که احتمال شروع یک جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی کاملا وجود داشت. در آن سال‌ها وزارت دفاع آمریکا بدنبال یک سیستم مخابراتی بود که بتواند حتی در مقابل ضربات یک جنگ اتمی دوام آورد و از هم نپاشد.
این پروژه که Arpanet نام گرفت، در سال ۱۹۶۸ شروع شد. این شبکه در اولین قدم (محکم) خود چهار کامپیوتر را در نقاط مختلف آمریکا به هم متصل کرد. خوب، این اقدام در آن سال‌ها بسیار فوق العاده بود. بزودی معلوم شد که چنین شبکه‌ای بطور بالقوه دارای توانائی‌های بسیار بیشتری از آنچه مسئولان وزارت دفاع در تصور داشتند، است. تبادل اطلاعات علمی و مهندسی از این نمونه بود.

اصول مهندسی اینترنت
اصول مهندسی اینترنت

نام‌گذاری اینترنت:

همچنین معلوم شد که یک شبکه واحد هرگز نمی‌تواند به هدفی که برای آن در نظر گرفته شده بود.(توانایی مقاومت در مقابل ضربه هسته‌ای) دست یابد. به جای آن تصمیم گرفته شد تا شبکه‌های موجود به هم متصل شوند و به عبارت دیگر شبکه‌ای از شبکه‌ها ساخت شود. نام اینترنت هم از همین جا نشات گرفت. اینترنت اولیه فقط دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را به هم متصل می‌کرد. و چون تحت کنترل دولت قرار داشت افراد و شرکت‌های خصوصی راهی به آن نداشتند.

این وضع تا سال ۱۹۹۱ ادامه داشت، اما از این تاریخ اوضاع بسرعت دگرگون شد. در این سال بنیاد ملی علوم (NSF)، که بزرگترین تامین کننده مالی اینترنت بود. سرمایه خود را از آن خارج کرد و اینترنت را بر روی شرکت‌های تجاری گشود. و بزودی سیل خروشانی، که امروز آنرا می‌شناسیم تبدیل شد، و شروع این رشد انفجاری با شبکه تارعنکبوتی جهانی (وب) همراه بود. اینترنت یک چیز مستقل نیست که دیگران کامپیوترهایشان را به آن متصل کنند. بلکه اینترنت خود حاصل بهم پیوستن این کامپیوترهاست. در واقع وقتی به کامپیوترهای یک سرویس دهنده اینترنت (ISP) متصل می‌شوید، کامپیوتر شما هم جزئی از اینترنت می‌شود.

اینترنت به انواع بسیار گوناگونی از سرویس‌های مخابراتی، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل‌های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره‌ای، متکی است. اگر این کانال‌های مخابراتی را بزرگراه اینترنت بدانیم، مسیریاب‌ها (routers) کامپیوترهایی که بر انتقال اطلاعات بین نقاط مختلف نظارت می‌کنند، پلیس‌های راهنمایی آن هستند.

اطلاعات فایل
عنوان : اصول مهندسی اینترنت

تعداد صفحات : ۲۵۲ صفحه

وضعیت محصول : رایگان

فرمت فایل : پاورپوینت

زبان : فارسی

حجم : ۴.۲ Mb

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

})